Skip to main content

Herkes için güvenli hareketlilik

aantbee, yeni mobilite ekosistemi içerisinde güvenlik odağında çalışan bir topluluk olarak Aralık 2022’de kuruldu. İlk etapta gençlerin seyahat özgürlüğünü çevre dostu alternatifler ile zenginleştirme ve güvenli sürüşleri artırma hedefindeyiz. Mottomuz: “Herkes için güvenli hareketlilik”

Gündelik hayatın ve kaliteli yaşamın ayrılmaz bir parçası ulaşım. Eğitim, çalışma, eğlence ve diğer tüm ihtiyaçlarımız için a’dan b’ye sürekli hareket halindeyiz. En temel insan hakkı olan seyahat özgürlüğüne mikromobilite araçları ciddi katkı sağladı. Yedi tepeli İstanbul yokuşları Amsterdam bisikletleri ile aşılamıyor. Güçlü elektrik motorları ve yüksek kapasiteli bataryalar scooter ve bisikletleri güçlendirdi. Çevre dostu ulaşım alternatifleri doğru iş modelleri ile her geçen gün çoğalıyor.

RideReport.com‘un dünyanın 59 şehrinden topladığı verilere göre her gün ortalama 92 bin mikromobil sürüş gerçekleştiriliyor. Bu araçların kullanımı geometrik olarak arttıkça milyonlarca insanın ulaşım ihtiyacı karşılanacak ve tabi ki kazalar yaşanacak. Araba kazaları oluyor diye bu araçları yasaklamıyoruz. Bilinçli kullanılması için farkındalık kampanyaları ve çevrimiçi eğitimler düzenliyoruz. Hayatımıza çok hızlı giren bu mikromobil araçlara bizler ve kentlerimiz adapte olmaya çalışıyoruz. aantbee olarak kendimizi konumlandırdığımız alan tam da burası: “Güvenli Hareketlilik”

Gönüllü katkılarımızla her geçen gün büyüyen aantbee etki girişimine sen de katkı ver. Nasıl mı? Birçok yolu var. Anketimize katılabilir ve çevren ile paylaşabilirsin: Mikromobilite Kullanım ve Tercihleri

mobility

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir